ایگاس2024-01-20T07:11:18-01:00

ایگاس (Igus)

شرکت ایگاس در سال 1964 توسط Günter Blase در کلن آلمان تاسیس گردید. گونتر بلیس، ایگاس را در سال ۱۹۶۴ در گاراژ خود ایجاد کرد. مدت ۲۰ سال ابتدایی بیشتر تولیدات این کارخانه را تجهیزات فنی پلیمری تشکیل داده بود. در سال ۱۹۸۳ فرانک بلیس حوزه فعالیت این مجموعه را با ایجاد زنجیر محافظ کابل پلیمری گسترش داد. هم اکنون  ایگاس (به انگلیسی: Igus) یک شرکت فعال در زمینه کلیه تجهیزات فنی پلیمری و پلاستیکی است. این شرکت با داشتن ۳۵ شرکت تابعه، ۴۱۵۰ کارمند، ۲۰۰ هزار مشتری در دنیا، بیش از ۲۳۸ هزار محصول موجود در انبار و گردش مالی ۷۶۴ میلیون یورو در سال، یکی از برترین شرکت های تولید کننده قطعات پلیمری در دنیا است. برند ایگاس به صورت Igus نوشته شده و در انگلیسی به این صورت خوانده می شود.

igus

شرکت ایگاس در سال‌های اخیر با شعار “plastic for longer life” در صنعت سیستم‌های متحرک به فعالیت پرداخته‌ است. در بین محصولات ایگاس سیستم‌های زنجیر محافظ کابل این شرکت به همراه کابل‌های انعطاف‌پذیر مخصوص و کانکتورهای کابل به مجموعه ای حیاتی و جدانشدنی در ماشین آلات مدرن صنعتی در دنیا تبدیل شده‌اند. هم اکنون شرکت ایگاس از عنوان تریبو پلاستیک برای توصیف محصولاتی که از تزریق پلیمر ایجاد شده‌اند استفاده می‌کند.

قیمت زنجیر محافظ کابل ایگاس

energy-chain-code

E2i.26.089.175.0

23.000.000 ریال 

 • ارتفاع داخلی 26mm 
 • عرض داخلی 89mm 
 • شعاع خم 175mm
energy-chain-code

E2i.26.057.055.0

22.000.000 ریال 

 • ارتفاع داخلی 26mm 
 • عرض داخلی 57mm 
 • شعاع خم 55mm
energy-chain-code

E2i.26.038.075.0

21.000.000 ریال

 • ارتفاع داخلی 26mm 
 • عرض داخلی 38mm 
 • شعاع خم 75mm 
energy-chain-code2

B15i.025.038.0   

15.000.000 ریال 

 • ارتفاع داخلی 17mm 
 • عرض داخلی 25mm 
 • شعاع خم 38mm
energy-chain-code2

B15i.015.038.0

14.000.000 ریال 

 • ارتفاع داخلی 17 mm
 • عرض داخلی 15 mm 
 • شعاع خم 38 mm 

شرکت تاف، نمایندگی ایگاس در ایران

شرکت تامین احتیاجات فنی تهران (تاف) درسال 1374 به عنوان یک شرکت مهندسی – بازرگانی تاسیس گردید. این شرکت نزدیک به سه دهه فعالیت را در زمینه تامین قطعات صنعتی ( هیدرولیک ، پنوماتیک ، ابزار دقیق و برق صنعتی )، طراحی، اجرا و خدمات پس از فروش در کارنامه خود داراست. هم اکنون این شرکت دارای فروشگاه مرکزی در لاله زار (فروشگاه ۲۰۰۰)، فروشگاه های اقماری و واحد کارگاهی بوده و افزون بر ۱۰۰ نفر پرسنل که عموما ازکارشناسان کار آزموده هستند در این شرکت مشغول به کارند.

شرکت تأمین احتیاجات فنی تهران (تاف) با رویکرد تامین تجهیزات صنایع از سال ۱۳۷۴ فعالیت خود را شروع کرد. نیاز رو‌زافزون بازار داخلی، باعث رشد سریع دامنه فعالیت های شرکت تاف شد. شرکت تاف با شناخت نیاز بازار به تجهیزات پلیمری و زنجیرهای محافظ کابل تولیدی شرکت ایگاس توانست به سرعت نمایندگی شرکت ایگاس در ایران را دریافت کند. تسلط کارشناسان شرکت تاف بر بازار صنایع داخل ایران و همچنین آموزش های دریافتی از شرکت ایگاس باعث شد تا شرکت تاف بتواند خود را به عنوان نماینده شرکت ایگاس در ایران معرفی نماید. این حجم از مراودات کاری با شرکت ایگاس آلمان باعث شد تا شرکت تاف در سال ۱۳۸۰ به طور رسمی نمایندگی شرکت ایگاس را به عهده بگیرد. برای دانلود گواهی نمایندگی ایگاس اینجا کلیک کنید. شرکت تاف به مدت بیش از بیست سال مستمر به عنوان تنها نماینده شرکت ایگاس در ایران شناخته می شود.

ناگفته پیداست که در سالیان اخیر به علت تحریم‌های اعمال شده بر کشورمان، مبحث نمایندگی از سوی شرکت ایگاس تعلیق و واردات تجهیزات ایگاس به ایران بسیار مشکل شده است. در این برهه مجموعه های بسیاری زمان را مناسب دیده و با وارادات اقلام مشابه از کشورهایی نظیر چین و تایوان، سعی در تامین نیاز بازار داشته اند. شرکت تاف همیشه بر آن بوده است تا با واردات مستقیم و قانونی اقلام اصل ایگاس آلمان به روش های مختلف، بازار داخل ایران را با اقلام با کیفیت و اصل ایگاس تامین نماید.

محصولات ایگاس

شرکت ایگاس بر تولید تجهیزات پلیمری برای محافظت از سیم و کابل های متحرک ماشین آلات و همچنین کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری ماشین آلات صنعتی تمرکز نموده است. این محصولات می توانند عمر مفید بسیار بالایی داشته و زمان توقف ماشین آلات و خط تولید را به طور محسوس کاهش دهند. زنجیر محافظ کابل ایگاس (e-chain) در پروسه تولید از مواد پلاستیکی با فناوری مهندسی بسیار پیشرفته ساخته شده است. به این دلیل، زنجیر محافظ کابل ایگاس بسیار بادوام تر و دارای عمر طولانی تر نسبت به حمل کننده های پلاستیکی از سایر برندهاست. در آزمایشگاه تست شرکت ایگاس واقع در شهر کلن آلمان سالانه بیش از ده بیلیون تست متعدد روی انواع زنجیر محافظ کابل انجام می شود.

کلیه محصولات تولیدی شرکت ایگاس به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

۱- زنجیر محافظ کابل (Energy Chain)

انرژی چین یا انرژی گاید قطعات پلیمری از جنس پلی آمید بوده که دارای خاصیت ضد سایشی هستند، این قطعات دارای قابلیت رفت و برگشت بسیار مناسبی هستند و می توانند در طول محور به راحتی حرکت داشته باشند و این عملکرد به گونه ای است که در ضمن حرکت میزان خمش کابل از یک مقدار مشخص کمتر نمی گردد. در ماشین آلات صنعتی کابل های متحرک که حامل جریان برق یا داده (DATA) هستند باید به دقت مورد حفاظت قرار گیرند. این کابل ها بایستی در حین حرکت دستگاه (برای مثال در دستگاه های CNC) در برابر قسمت های ثابت دستگاه ایمن شوند. حفاظت از کابل ها به راحتی توسط زنجیر محافظ کابل تولیدی شرکت ایگاس میسر می گردد. از دیگر وظایف انرژی گایدها محافظت کابل های سنسورها از بخش های در حال حرکت ماشین است.

این قطعات به عنوان یکی از اجزای اصلی و مهم در ماشین آلات صنعتی محسوب می شوند و در انتخاب آنها باید نهایت دقت و توجه را به خرج داد. این قطعات با نام های متعددی در بازار ایران معرفی شده اند. این نام ها شامل انرژی گاید، زنجیرِ کابل، حاملِ کابل، Energy Chain، Energy Guide، Drag Chain، Cable Carrier هستند. عوامل متعددی از قبیل طول حرکت، سرعت و شتاب حرکت، سایز و وزن کابل ها و شلنگ های عبوری و همچنین شرایط محیطی در انتخاب و خرید و نصب زنجیر کابل ها موثر هستند. برای انتخاب بهترین محصول و افزایش حداکثری طول عمر آن، با کارشناسان شرکت تاف به عنوان نماینده ایگاس در ایران تماس حاصل نمایید.

زنجیر محافظ کابل

به منظور حفاظت کابل ها در برابر خم شدن و یا باز شوندگی که ناشی از حرکت محورها در ماشین آلات CNC است از انرژی گاید استفاده می کنیم. انرژی گاید ها دارای جنسی نرم هستند که این مسئله باعث عدم آسیب به کابل ها شده و از قطع شدن آن ها جلوگیری می کند. همچنین میزان شعاع خمش انرژی چین یا انرژی گاید بسیار مهم بوده و لازم است که زنجیر محافظ کابل به گونه ای انتخاب گردد که کابل ها بر روی یکدیگر قرار نگیرند.

مزایای زنجیر محافظ کابل

 • همراهی زنجیر با کابل در حرکت های خطی و دورانی و جلوگیری از زخمی شدن کابل
 • دامنه محصولات متعدد و گوناگون زنجیر بنا به شرایط حرکت و طول کابل دستگاه شما
 • قابل اعتماد و اطمینان در شرایط محیطی سخت و خشن
 • وزن کم در عین مقاومت بالا، قابل تطبیق با انواع دستگاه ها و بی صدا در حرکت
 • عبور کابل های انرژی و دیتا و همچنین شلنگ هوای فشرده و روغن هیدرولیک در یک رشته زنجیر
 • عمر قابل پیش بینی سیستم جهت سرویس (عمر زنجیر محافظ کابل ایگاس تا ۳۶ ماه گارانتی می شود.)
 • نصب راحت و دوره تعمیر و نگهداری کوتاه
 • اطلاعات فنی در دسترس با جزئیات کامل در کاتالوگ های ایگاس

۲- کابل انعطاف پذیر

این نوع کابل ها، کابل هایی با انعطاف پذیری بالا هستند که در طبقه بندی ها و کاربردهای مختلف طراحی شده اند. از آنجایی که کابل های معمولی در داخل زنجیر پس از مدتی استفاده یا در اثر پارگی سیم های داخل کابل یا خراب شدن روکش بیرونی کابل دچار قطعی می شوند، استفاده از کابل مخصوص زنجیر در داخل زنجیر کابل باعث عمر بسیار بالای سیستم و کاهش قابل توجه هزینه تعمیر و نگهداری سیستم می گردد.

تنها سه شرکت مطرح در دنیا به عنوان تولید کننده کابل های انعطاف پذیر مخصوص زنجیر هستند. شرکت  Igus  برترین تولید کننده از نظر کیفیت در میان رقبایی همچون Lapp Kabel و Prysmian  قرار دارد.

کابل انعطاف پذیر

مزایای کابل انعطاف پذیر ایگاس

 • ۲۵ سال تولید کابل مخصوص زنجیر محافظ کابل
 • ۳۶ ماه گارانتی روی تمامی کابل های خریداری شده
 • ۱۲۵ دستگاه تست کابل در آزمایشگاه شرکت ایگاس
 • موجودی بیش از ۱۳۴۵ سایز از کابل های مختلف در انبار
 • امکان خرید کابل بدون محدودیت در متراژ حتی یک متر از شرکت تاف به عنوان نماینده ایگاس در ایران

۳- قطعات پلیمری خاص

هدف شرکت ایگاس از تولید این قطعات پلیمری خاص حذف کامل روانکارها از صنعت است. روانکارها در صنایع مختلف بخش اعظمی از هزینه ها و زمان نگهداری و تعمیرات را به خود اختصاص می دهند. علاوه بر آن به شدت باعث آلایندگی محیط زیست نیز می شوند. شرکت ایگاس با تولید انواع بیرینگ و بوش های پلیمری با حرکت های دورانی و خطی توانسته جایگزین بسیار مناسبی به بازار مصرف این تجهیزات معرفی نماید.

کلیه قطعات پلیمری شرکت ایگاس دارای عمر مفید بسیار بالا همراه با ثبات خواص در طول عمر خود هستند. بیرینگ های ایگاس با کیفیت بسیار بالا تولید شده و می توانند به راحتی جایگزین تمامی یاتاقان های فلزی شده و با عمر مفید بالای خود زمان توقف سیستم را برای تعمیرات و نگهداری به شدت کاهش دهد.

بوش پلیمری ایگاس

برای دریافت مشاوره در خصوص محصولات کمپانی ایگاس با نمایندگی ایگاس در ایران و کارشناسان شرکت تاف تماس بگیرید.

۰۸۰۹ ۷۷۱۲ ۰۲۱
  آیا کابل های ایگاس در برابر روغن و مواد شیمیایی مقاوم هستند؟2022-08-31T16:52:55+00:00

  بله. کابل های ایگاس oil Resistant هستند. کلاس چهار کابل های ایگاس مقاومت در برابر کلیه مواد شیمیای را داراست.

  جنس روکش کابل های ایگاس چه موادی هستند؟2022-08-31T16:50:49+00:00

  پنج  نوع ماده برای ساخت روکش های کابل ایگاس استفاده می شوند:

  1. PVC (استاندارد)
  2. PVC (ضد روغن)
  3. PUR
  4. TPE (بدون هالوژن)
  5. TPE (باز دارنده شعله وری)
  دمای استاندارد برای زنجیرهای محافظ کابل چقدر است؟2022-08-31T14:11:33+00:00

  دمای استاندارد (e-Chain) به طور معمول -۴۰ درجه سانتیگراد تا +۱۳۰ درجه سانتیگراد و برای زمان کوتاه تا +۱۷۰درجهٔ سانتیگراد است.

  نحوه انتخاب زنجیر محافط کابل برای هر دستگاه چگونه است؟2022-08-31T14:09:44+00:00

  برای انتخاب  مناسب ترین زنجیر محافظ کابل پیشنهاد می کنیم وارد لینک product filter in the shop شوید. با انتخاب نوع حرکت و ابعاد زنجیر می توانید محصول مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنید.

  همیشه می توانید با شماره XXX با کارشناسان شرکت تاف تماس بگیرید.

  عمر کاری یا دوره سرویس زنجیر محافظ کابل چه مدت هست؟2022-08-31T16:49:08+00:00

  برای محاسبه عمر کاری زنجیر محافظ کابل و زمان سرویس دوره ای آن می توانید از نرم افزار service life calculator تهیه شده توسط شرکت ایگاس جهت تعیین زمان سرویس دوره ای یک زنجیر محافظ کابل استفاده نمایید.

  زنجیر محافظ کابل یا Energy Chain چیست؟2023-11-26T05:13:23-01:00

  انرژی چین، انرژی گاید یا زنجیرهای محافظ کابل یا زنجیرهای حمل کنندهٔ کابل یکی از اجزاء ماشین های مکانیکی هستند. آنها برای هدایت و محافظت انرژی، دیتا و سیگنال هایی استفاده می شوند که می بایست در برابر تأثیرات محیط های مختلف مقاومت باشند.

  زنجیر محافظ کابل
  آیا همه محصولات ایگاس را می توان از شرکت تاف خریداری نمود؟2022-08-01T21:46:00+00:00

  شرکت تاف به عنوان نماینده ایگاس آلمان تعداد بسیاری از قطعات پر مصرف تولیدی ایگاس را در انبار خود موجود دارد. اگر قطعه مورد درخواست در انبار موجود نباشد بر اساس سفارش مشتری و با زمان تحویل قابل تهیه است.

  آیا قطعات ایگاس تقلبی نیز در بازار ایران وجود دارد؟2022-08-01T21:44:07+00:00

  خیر. به لحاظ کیفیت بسیار بالای تجهیزات ایگاس امکان کپی کردن آن وجود ندارد.

  آیا شرکت تاف به عنوان نماینده ایگاس در ایران محصولات ایگاس را گارانتی می کند؟2022-08-01T21:42:55+00:00

  قطعات ایگاس در صورت خریداری از نماینده رسمی دارای عمر مفید بالایی بوده و نیاز به گارانتی ندارند.

  برند ایگاس در چه کشوری تولید می شود؟2022-08-27T14:12:36+00:00

  کلیه تجهیزات شرکت ایگاس در کارخانه این شرکت در آلمان تولید می شوند.

  دانلود کاتالوگ ایگاس

  کاتالوگ زنجیر محافط کابل ایگاس

  کاتالوگ های شرکت ایگاس عموماً بسیار کامل و با اطلاعات بسیار دقیق و جزئی هستند. در اینجا کاتالوگ زنجیر محافظ کابل ایگاس نسخه سال ۲۰۲۱ و کاتالوگ کابل ایگاس با نام تجاری chainflex نسخه سال ۲۰۲۰ برای دانلود قرار داده شده است. استفاده از کاتالوگ ایگاس و انتخاب اقلام مورد نیاز بسیار ساده و کاربردی است. با این حال، در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در این زمینه، کارشناسان شرکت تاف در خدمت شما هستند.

  ۰۸۰۹ ۷۷۱۲ ۰۲۱
  کاتالوگ کابل ایگاس

  دوره های آموزشی برای انتخاب محصولات ایگاس

  محصولات ایگاس محصولاتی مهندسی شده بوده و از پیچیدگی خاصی برخوردار هستند. انتخاب و خرید این تجهیزات کار ساده ای نیست و نیاز به آموزش های تخصصی دارد. مهمتر از انتخاب محصول، نصب صحیح محصولات است که در افزایش طول عمر قطعات تاثیر بسزایی دارند. کارشناسان شرکت تاف به عنوان نماینده رسمی ایگاس در ایران آموزش های طولانی مدت را در این زمینه در شرکت ایگاس دیده اند و از توانایی لازم برای راهنمای شما مشتریان گرامی برخوردارند.

  همچنین شرکت تاف آمادگی خود را برای برگزاری سمینارهای تخصصی در زمینه محصولات ایگاس در محل شما مشتریان محترم اعلام می دارد. این سمینارها در گذشته در شرکت های بزرگی همچون فولاد مبارکه، پارس خودرو و … برگزار شده است.

  در طی این سالیان تیم های فنی و فروش شرکت تاف در حوزه محصولات ایگاس تحت آموزش های تخصصی شرکت مادر توانسته اند مشتریان را نسبت به کیفیت محصولات ایگاس آگاه سازند. با توجه به تنوع و گستردگی محصولات ایگاس، تیم تاف با دریافت آموزش های تخصصی و دوره های آموزشی داخل و خارج از ایران توانسته بهترین و کم هزینه ترین پیشنهاد و راه حل را به مشتریان خود ارائه دهد. گواه این مدعا سبد بزرگ مشتریان وفادار این شرکت در صنعت در طی ادوار گذشته است.

  موجودی انبار شرکت تاف

  سالیان متمادی حضور فعال و مستمر در بازار ایران، کارشناسان شرکت تاف را با زیر و زبر صنعت ایران آشنا نموده است. تسلط کافی و وافی در این حوزه در کنار تسلط فنی بر محصولات ایگاس منجر به ارائه راه حل های مناسبی در جهت انتخاب بهینه و اقتصادی محصولات شرکت ایگاس توسط مشتریان خواهد شد.

  با توجه به تنوع بسیار محصولات ایگاس، متخصصین برند ایگاس در شرکت تاف با تجربه بسیار در بازار ایران توانسته اند سبد کالایی بسیار خوبی را در انبار شرکت تاف موجود نمایند. این سبد کالایی می تواند تا حد بسیار زیادی پاسخگوی نیاز صنایع ایران در این زمینه باشد، اگرچه شرکت تاف قابلیت تامین همه محصولات ایگاس را حسب سفارش مشتری و با رعایت زمان تحویل مناسب داراست.

  اطمینان به یک برند در بین برندهای مختلف در بازار، اصل و اساس تصمیم گیری یک مدیر و متخصص آینده نگر است. محصولات شرکت ایگاس به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در تولید بوش های پلیمری (یاتاقان های پلیمری) و زنجیرهای محافظ کابل توانسته است پاسخگوی بخش مهمی از نیاز های صنایع مختلف در ایران باشد. مدیران و متخصصین آینده نگر با اطمینان به برند ایگاس و شرکت تاف به عنوان نمایندگی ایگاس، نیاز های فنی خود را تامین می نمایند.

  خدمات شرکت تاف به عنوان نماینده ایگاس در ایران

  شرکت تاف در ایران به عنوان نماینده انحصاری محصولات ایگاس شناخته می شود. تمامی محصولات ایگاس موحود در انبار شرکت تاف به صورت مستقیم از ایگاس در آلمان خریداری شده است. اگرچه شرکت تاف سال هاست در زمینه تامین تجهیزات ایگاس در ایران فعالیت می کند، اما این تجهیزات از لحاظ قیمتی قابل رقابت با نمونه‌ های مشابه چینی نیستند. البته اگر کیفیت این محصولات و عمر طولانی آن ها را در نظر بگیریم خرید محصول با کیفیت تر از یک شرکت آلمانی در بلند مدت به نفع صنایع کشور خواهد بود.

  دوره های آموزشی برای انتخاب محصولات ایگاس

  محصولات ایگاس محصولاتی مهندسی شده بوده و از پیچیدگی خاصی برخوردار هستند. انتخاب و خرید این تجهیزات کار ساده ای نیست و نیاز به آموزش های تخصصی دارد. مهمتر از انتخاب محصول، نصب صحیح محصولات است که در افزایش طول عمر قطعات تاثیر بسزایی دارند. کارشناسان شرکت تاف به عنوان نماینده رسمی ایگاس در ایران آموزش های طولانی مدت را در این زمینه در شرکت ایگاس دیده اند و از توانایی لازم برای راهنمای شما مشتریان گرامی برخوردارند.

  همچنین شرکت تاف آمادگی خود را برای برگزاری سمینارهای تخصصی در زمینه محصولات ایگاس در محل شما مشتریان محترم اعلام می دارد. این سمینارها در گذشته در شرکت های بزرگی همچون فولاد مبارکه، پارس خودرو و … برگزار شده است.

  در طی این سالیان تیم های فنی و فروش شرکت تاف در حوزه محصولات ایگاس تحت آموزش های تخصصی شرکت مادر توانسته اند مشتریان را نسبت به کیفیت محصولات ایگاس آگاه سازند. با توجه به تنوع و گستردگی محصولات ایگاس، تیم تاف با دریافت آموزش های تخصصی و دوره های آموزشی داخل و خارج از ایران توانسته بهترین و کم هزینه ترین پیشنهاد و راه حل را به مشتریان خود ارائه دهد. گواه این مدعا سبد بزرگ مشتریان وفادار این شرکت در صنعت در طی ادوار گذشته است.

  موجودی انبار شرکت تاف

  سالیان متمادی حضور فعال و مستمر در بازار ایران، کارشناسان شرکت تاف را با زیر و زبر صنعت ایران آشنا نموده است. تسلط کافی و وافی در این حوزه در کنار تسلط فنی بر محصولات ایگاس منجر به ارائه راه حل های مناسبی در جهت انتخاب بهینه و اقتصادی محصولات شرکت ایگاس توسط مشتریان خواهد شد.

  با توجه به تنوع بسیار محصولات ایگاس، متخصصین برند ایگاس در شرکت تاف با تجربه بسیار در بازار ایران توانسته اند سبد کالایی بسیار خوبی را در انبار شرکت تاف موجود نمایند. این سبد کالایی می تواند تا حد بسیار زیادی پاسخگوی نیاز صنایع ایران در این زمینه باشد، اگرچه شرکت تاف قابلیت تامین همه محصولات ایگاس را حسب سفارش مشتری و با رعایت زمان تحویل مناسب داراست.

  اطمینان به یک برند در بین برندهای مختلف در بازار، اصل و اساس تصمیم گیری یک مدیر و متخصص آینده نگر است. محصولات شرکت ایگاس به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در تولید بوش های پلیمری (یاتاقان های پلیمری) و زنجیرهای محافظ کابل توانسته است پاسخگوی بخش مهمی از نیاز های صنایع مختلف در ایران باشد. مدیران و متخصصین آینده نگر با اطمینان به برند ایگاس و شرکت تاف به عنوان نمایندگی ایگاس، نیاز های فنی خود را تامین می نمایند.

  Go to Top